تحقیق درباره رابطه فناوری و پزشکی: زوال عقلی دیجیتالی ، انسان ها را تهدید می کند

منبع مانفرد اشپیتسر پژوهشگر اعصاب از سایت فوکوس آلمانی: manfred spitzer

کامپیوتر و شبکه آنلاین بر سلامت انسان تاثیرگذار است

رسانه های دیجیتال انسان را معتاد می کند و خواب را از چشمان می رباید. این رسانه ها به حافظه صدمه می زنند و کارکرد ذهنی و یادگیری را کاهش می دهند.

رسانه های دیجیتال هیچگونه تاثیر مثبتی در روحیه و مدیریت انسان ندارند بلکه برعکس دارای عوارض جانبی متعددی هستند: در اینترنت بیش از جهان واقعی، دروغ منتشر می شود.

هر که دنیای مجازی را کلیک ماوس باز کند، کمتر روی مطالب منتشر شده در آن فکر می کند؛ هر که درباراه اطلاعات با گروه های مختلف بصورت حضوری بحث و صحبت کند بهتر از آن است که اطلاعات مورد نظر خود را از طریق چت به دست آورد.

**شبکه های آنلاین اجتماعی بر رفتار اجتماعی، تاثیر منفی دارند و موجب ترس و نگرانی می شوند

شبکه های اینترنتی برخلاف ادعاهای فراوان بر جستجوی هدفمند اطلاعات، تاثیر منفی دارد. این شبکه ها جلوی تکامل مغز (در کودکان) به ویژه در نواحی پیشانی را می گیرند، دقت و عملکرد اجتماعی را کاهش و افسردگی را افزایش می دهند.

برای دیدن بقیه مطلب روی گزینه ادامه کلیک کنید:


استفاده از رسانه های دیجیتال در مهدکودک ها و مدارس ابتدایی به ویژه در انعطاف پذیری مغز، تاثیر منفی دارد.

بطور مثال طبق آمار (سال 2010) اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش کره جنوبی که بیشترین حجم استفاده از رسانه های دیجیتال در مدارس خود را دارد، 12 درصد دانش آموزان به اینترنت معتاد هستند.

**دسترسی دائمی به مطالب خاص، تربیت کودکان را متاثر می سازد

مطالب سکس در اینترنت موجب بلوغ جنسی زودرس در کودکان می شود. بازی های اکشن آنها را به رانندگی های پرخطر ، تحریک و تشویق می کند. نمایش صحنه های شیشه های الکل در فیلم ها، آنان را به سمت مصرف الکل می کشاند.

حال با توجه به این همه تاثیرات منفی رسانه های دیجیتال بر روح و جسم، این پرسش مطرح می شود که : چرا اجازه می دهیم چنین استفاده وسیعی از رسانه های دیجیتال توسط کودکان جلوی چشمان ما اتفاق بیفتد؟تاريخ : ۱۳٩۱/٦/٩ | ٢:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : من س ح | نظرات ()