خدمات لوکس اعتیاد

خدمات لوکس اعتیاد

معاون پیشگیری و اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: این سازمان به مراکز ترک اعتیاد این اجازه را نداده است که بابت خدمات لوکس، هزینه اضافه تری به بیماران تحمیل کنند. برخی مراکز ترک اعتیاد خدمات لوکسی مانند سالن بیلیارد و بدنسازی را به فهرست خدمات ترک اعتیاد خود افزوده اند و هزینه اضافی می گیرند.
محسن روشن پژوه، افزود: شواهدی در دست نیست که ارایه خدمات لوکس همانند هتل های پنج ستاره در مراکز ترک اعتیاد تاثیر معناداری در ترک اعتیاد داشته باشد.
معاون بهزیستی در عین حال تصریح کرد: البته این خدمات به افزایش رضایتمندی بیماران کمک خواهد کرد و از سوی دیگر تمیزتر و بهتر بودن مرکز اقامتی ترک اعتیاد در رتبه بندی آن ها موثر است.
وی خاطرنشان کرد: مراکز ترک اعتیاد در کشور ملزم به رعایت تعرفه های ابلاغی از سوی سازمان بهزیستی اند و حق ندارند بیشتر از این تعرفه دریافت کنند زیرا در این صورت با آنان طبق قانون، برخورد می شود.
وی ادامه داد: مرکز ترک اعتیاد دولتی در کشور وجود ندارد و همه آن ها خصوصی هستند که هزینه یک دوره اقامتی آن ها بالغ بر 500 هزار تومان می شود؛ اما سازمان بهزیستی برای معتادانی که بضاعت مالی ندارند، یارانه در نظر گرفته و آنان را در قالب طرح تعرفه های یارانه ای حمایت می کند.

**پیگیر بیمه معتادان هستیم
معاون پیشگیری و اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: پیگیر بیمه درمان معتادان نیز هستیم که البته این موضوع را در بیشتر مواقع وزارت رفاه و سازمان بیمه سلامت پیگیری می کنند.
روشن پژوه افزود: با وجود دستورالعمل اجرایی بیمه معتادان، ملاحظاتی در مصوبات اجرایی آن وجود دارد که در حال پیگیری هستیم.
به گفته وی، در زمان حاضر یک هزار و 200 مرکز اقامتی الگوی میان مدت (اصطلاحا همان کمپ) و 19 مرکز اجتماعی درمان محور (TC) در کشور وجود دارد که پنج مرکز از این 19 مرکز ، دولتی به شمار می آیند.

/ 0 نظر / 67 بازدید