مراکز سلامت روان جامعه نگر

مراکز سلامت روان جامعه نگر

(17 خرداد 94) : کارشناس مسوول طرح سلامت روان جامعه نگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:خدمات جدید به مراکز سلامت روان جامعه نگر افزوده می شود. دکتر عالیا شکیبا افزود: مراکز سلامت روان جامعه نگر تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت می کنند و قرار است کیفیت خدمات آنها ارتقا یابد. بطورمثال امسال مقرر شده است تا خدمات تخصصی روانشناختی، آموزش خانواده و مهارت های زندگی و فرزندپروری به خدمات مراکز یاد شده افزوده شود.
وی اظهار داشت: مراکز سلامت روان جامعه نگر از سال 89 برای ارایه خدمات رایگان سلامت روان به جمعیت شهری راه اندازی شده است.
کارشناس مسوول طرح سلامت روان جامعه نگر وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: تاکنون 10 مرکز سلامت روان جامعه نگر در کشور راه اندازی شده است که پنج مرکز آن در تهران فعالیت دارند که خدمات مراقبت مشارکتی و خدمات فعال به مراجعان ارایه می دهد.
شکیبا ادامه داد: خدمات مراقبت مشارکتی با همکاری پزشکان عمومی (که با مراکز سلامت روان جامعه نگر در ارتباط هستند) به بیماران دارای مشکلات روانپزشکی خفیف ارائه می شود و پزشکان عمومی برای درمان این بیماران با این مراکز ، مشارکت دارند.
کارشناس مسوول طرح سلامت روان جامعه نگر وزارت بهداشت، گفت: خدمات برای مبتلایان به اختلالات شدید روانی به صورت پیگیری فعال، پیگیری تلفنی و ویزیت در منزل خواهد بود.
شکیبا یادآور شد: در هر مرکز سلامت روان جامعه نگر ، یک روانپزشک فعالیت دارد و ارتقای سلامت روان نیز در برنامه تحول نظام سلامت مورد توجه قرار گرفته است.
بنا به این گزارش، براساس آخرین پیمایش ملی کشور (89 تا 90) ، آمارها در گروه سنی 14 تا 65 سال نشان می دهد که 23.6 درصد مردم از یک اختلال روان رنج می برند.

/ 0 نظر / 23 بازدید