پایگاه ملی قوانین و مقررات سلامت رونمایی شد

پایگاه ملی قوانین و مقررات سلامت رونمایی شد

(26 خرداد 94) پایگاه ملی قوانین و مقررات سلامت همزمان با برگزاری اجلاس شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی با وزیر بهداشت و معاون حقوقی رییس جمهور امروز سه شنبه رونمایی شد. دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم رونمایی از این پایگاه در جمع خبرنگاران گفت: قوانین متعدد و پیچیده حوزه سلامت در ابعاد مختلف از جمله آموزش و پژوهش در این پایگاه جمع آوری شده است.
وی خاطرنشان کرد: با رونمایی از این پایگاه امید است که از سلیقه پردازی برای استفاده مفاد قانونی متفاوت، پیشگیری شود .
وی با بیان اینکه امسال اصلاح آیین نامه های حوزه سلامت را انجام خواهیم داد، اظهار داشت: متاسفانه در دستگاه های مختلف دولتی و غیردولتی ، آیین نامه ها متفاوت تفسیر می شود و امیدواریم تا پایان سال در این زمینه در جهت حفظ حقوق شهروندی مردم، وحدت رویه ای در کل کشور ایجاد کنیم.
طاهر موهبتی معاون حقوقی وزیر بهداشت نیز در خصوص این پایگاه گفت: چون در حوزه سلامت هزاران بخشنامه داریم، پایگاهی تشکیل شده که تمام حوزه های سلامت موظف هستند طی یک بازه زمانی مشخص، تمام بخشنامه های خود را وارد این پایگاه کنند.
وی افزود: پس از شش ماه ، بخشنامه ها و آیین نامه هایی ارزش خواهند داشت که در این پایگاه ثبت شده باشند.
گفتنی است، برای نخستین بار تنقیح قوانین و مقررات حوزه سلامت با تشخیص مواد معتبر و موارد منسوخه صریح و ضمنی در قالب طرح جامع تنقیح قوانین و مقررات نظام سلامت در معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام گرفته و با تکمیل این طرح، شهروندان قادر خواهند بود با مراجعه به پایگاه ملی قوانین و مقررات سلامت به تمامی قوانین و مقررات معتبر در حوزه سلامت دسترسی داشته باشند.

/ 0 نظر / 25 بازدید