واکسن شیشه

واکسن شیشه

** مطالعات تولید واکسن شیشه و مورفین را تایید نمی کنیم
4 شهریور 94: رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: اینکه پرونده تولید واکسن شیشه و مورفین در این سازمان گم شده است، صحت ندارد بلکه این پرونده یک طرح تحقیقاتی بوده است.
دیناروند افزود: در این پرونده مطرح شده است که واکسن یاد شده به عنوان مثال ، علیه مورفین ، آنتی بادی در بدن تولید می کند تا مورفین جذب بدن نشود اما سازمان غذا و دارو این واکسن را تایید نکرده است.
وی تصریح کرد: این پرونده اشکالات زیادی دارد و قابل تایید نیست هرچند کار پژوهشی آن ارزشمند است اما صدور مجوز آن باید مراحل خود را طی کند که البته قابل تایید نیست.
دیناروند همچنین اظهارداشت: سایر مسوولان نیز لازم نیست فشار رسانه ای یا انتظارات بی جا ایجاد کنند و آن را به گم شدن پرونده واکسن مورفین در سازمان غذا و دارو ربط دهند.
معاون وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی گفت: اگر واکسنی علیه اعتیاد تولید شود سازمان غذا و دارو اولین گروهی خواهد بود که از آن حمایت می کند.
دیناروند در خصوص آزمایش این واکسن روی هزار و 500 تن ، افزود: این آزمایش تاییدیه کمیته بالینی ما را ندارد البته همه کارهای مطالعاتی نیاز به مجوز سازمان غذا و دارو ندارد و ممکن است مجوز خود را از کمیته اخلاقی دانشگاه مربوطه گرفته باشد.

/ 0 نظر / 33 بازدید